Naší další šibinkou je zlatá Aimi – štěňátko z našeho prvního vrhu narozená 25.6.2009. Její matkou je naše fenka HIKI a otec je Banzai del Monte de Haya pana Lízala z Brna.

Od malička byla velmi bystrá a hodná k dětem, takové milé štěňátko Jako malé štěně byla velmi tmavá. Očekávali jsme, že bude sezamová, ale zatím je zlatá. Aimi jsme si nechali do chovu pro její krásný pohled. Její jméno znamená láska.

Dne 9.3.2011 jsme byli v Lovosicích u pana MVDr. Petra Petráše na vyšetření luxace čéšky (patelly). Aimi dopadla výborně na obou končetinách má vyšetření O – což znamená, že není postižena luxací čéšky (patelly).

Aimi splnila podmínky pro zařazení do chovu a 12.4.2011 byla  přeregistrována mezi chovné feny.

Aimi na výstavách.

Výstavy jí moc nevadí a proto má zatím na výstavách velmi dobré výsledky.

Titul Junior šampion České republiky získala velmi brzo po absolvování tří výstav ve věku 10 měsíců Velmi cenný titul Klubový junior Shiba klubu získala po pěti výstavách. Získala také ocenění Junior šampión Klubu málopočetných plemen –05.06.2010.

Dne 5.4.2011 byl Aimi udělen na základě získaných ocenění z výstav titul Český šampión.

Je také šampionem Slovenské republiky a Polské republiky.

Již také získala titul Klubový šampión Shiba klubu.

06.09.2011 byl Aimi na základě výborných výsledků na výstavách udělen titul Grand šampión České republiky.

30.9.2010 jsme se společně s naším kamarádem Martinem Juricou a jeho psím kamarádem Arčím a naší Aimi vydali na evropskou výstavu psů do Slovinska. Výstava se konala v městě Celje. První noc jsme přespali na Moravě v Horních Dunajovicich a příjemně prožili večer u burčáku. Druhý den jsme vyrazili na další cestu přes Rakousko do Slovinska. Dorazili jsme až na večer, takže nám dalo trochu hledání najít náš hotel. Ulice se jmenovala „ZDAVILIŠKA CESTA“ a večer se opravdu zdálo že zde lišky dávají dobrou noc. Vše dobře dopadlo a hotel, který byl plný dalších vystavovatelů jsme našli. Večer jsme potkali i lišku, vlastně shibu. Druhý dne jsme vyrazili na výstaviště. Byl krásný sluneční den a tak dopadla i výstava pro naše psí kamarády velmi dobře. Martin s Arčím ve třídě šampiónů získali umístění V3, což je vzhledem ke konkurenci velmi dobré. Aimi byla v mezitřídě a tu vyhrála. O CACIB se utkala s pozdější vítězkou ze Španělska – SUZUKA GO SHUN`YOU KENSHA – tentokrát nás porazila, ale uvidíme příště. Celkové výsledky ze Slovinska jsou v rubrice výstavy 2010 – výsledky. S dobrým pocitem jsme odjížděli domů.

V roce 2011 jsme s Aimi a jejím černým bráškou Akiem  zúčastnili Světové výstavy psů v Paříži. Aimi ve své třídě získala výborné ocenění V4 a Akio ve své VD, což je také výborné.

Na konci léta byla na „námluvách“ v Polsku a na podzim se jí narodila dvě štěňátka.

V roce 2012 se Aimi zúčastnila Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích, kterou  ve fenách vyhrála a tím splnila podmínky pro udělení titulu Interšampion. Na klubové výstavě v Mladé Boleslavi získala ocenění V1, CAC a v boji o nejlepší fenu prohrála se svojí matkou HIki. V květnu na výstavě v Praze získala ocenění V1, CAC,CACIB. V červnu se zúčastnila Speciální výstavy Klubu málopočetných plemen opět v Mladé Boleslavi a tu celou za šibinky vyhrála – V1, CAC, BOB a tímto splnila  podmínky pro udělení titulu Klubový šampion  Klubu málopočetných plemen. V září jsme byli na klubové výstavě Shiba klubu v Řásné u Telče a tam Aimi vyhrála feny – V1, CAC, BOS.

 

V lednu letošního roku tj. roku 2013 jí přišel z Bruselu tolik očekávaný titul Interšampion.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Xeně za umístění naší Aimi na www stránkách – http://www.shiba-pedigree.ru/details.php?id=63776