V roce 2007 jsme se rozhodli pořídit si ještě jednu zlatou fenku H´IRAKA SAICO Hvězda Hané. Pochází z chovatelské stanice Ing.Alenky Stejskalové a její rodiny ze Štěpánova. nar. 24.8.2007. Říkáme ji AIKO, protože jednu Hiki jsme už doma měli. Jejím otcem je  „červený“ Rippa – Na Tobimisu ( ICH, CH ČR, H, SR, A , Klubový šampión a vítěz) a „zlatá“ matka Eichi Doubravecký vrch ( Junior šampión ČR, PL, SR,  Šampión PL a SR , Klubový junior šampión ČR a SR).

Aiko byla od malička velmi šikovná, bystrá, poslušná – prostě další milá šibinka do rodiny. Má velmi milou a hravou povahu

Podmínky chovnosti také splnila 13.2.2009 výsledkem vyšetření od pana MVDr. Petráše – levá i pravá končetiny bez luxací čéšky (patelly) – stupeň 2x nula. Aiko ve 13 měsících z Klubové výstavy má zapsáno v Průkazu původu výšku – 36,5 cm.

Výstavy moc ráda nemá i přesto, že je také úspěšná.

Je Junior šampionem České republiky a Šampionem České republiky.

A její poslední úspěch byl na Klubové výstavě KCHMPP, kde v shibách vyhrála třídu fen a získala titul BOB (nejlepší Shiba) a celkově byla vyhodnocena jako třetí nejlepší fena z celé výstavy (BIG 3).

Štěňátka od ní bohužel nemáme a v poslední době již nejezdí ani na výstavy. Ale za to je velkou kamarádkou našim dvěma vnučkám Sofince a Julince.

Pro úplnost uvádíme přehled získaných ocenění AIKO.
– 4 x RES. CACIB
– 6 x CAC
– 1 x Res. CAC

– 1x BOB

– 1x BIG 3

[nggallery id=11]