HIRAKA del Monte de Haya
Naší první šibinkou je a bude sezamová fena HIRAKA del Monte de Haya od Ing. H. Petrusové, nar. 14.9.2006, „černý“ otec Mara-Shimas Kuro Ryu Enzo ICH, CH ČR, H, SR, A, Klubový a Evropský vítěz a „zlatá“ matka YUYAKEHIME del Monte de Haya.

Jeli jsme si pro ni do Želče plni očekávání, jaká bude. Od malička byla velmi učenlivá, bystrá, taková šibalka. Podmínky chovnosti splnila respektive dokončila 13.2.2009 výsledkem vyšetření od pana MVDr. Petráše – levá i pravá končetina bez luxace čéšky (patelly)– stupeň 2x nula. Výška Hiki je – 37 cm.

Je velmi milá a přítulná k dětem. Na výstavách se chová nenuceně a moc jí „nerozhází“ a i proto má velmi pěkné výsledky.

Už jako mladá byla Junior šampion České republiky a Junior šampion Shiba klubu.

V současné době je šampionem České a Slovenské republiky, šampionem Polska, Grand šampionem České republiky a Klubovým šampionem Shiba klubu a KCHMPP.
Splnila požadavky na zadání titulu Interšampion v listopadu 2009 a 13.8.2010 ji byl titul Interšampiona udělen.

Pro úplnost uvádíme přehled získaných ocenění HIKI k listopadu 2009.
-7 x CACIB
– 6 x RES. CACIB
– 21 x CAC
– 5 x RES. CAC
– 5 x BOB
– nominace CRUFTS

Ještě jsme se zúčastnili, jako řada dalších českých chovatelů, Světové výstavy v Bratislavě. HIKI byla po štěňátkách a její srst nebyla ještě v dobré kondici, takže výsledek Velmi dobrá považujeme za úspěch.

V současné době již na výstavy nechodí – získala všechny dostupné tituly. Zúčastňuje se pouze výstav Shiba klubu.