Od ledna  2012 máme nového člena naší „šíbí“ smečky. Jmenuje se Michie – my mu říkáme Miči. Pochází ze Švédska  z chovatelské stanice Noven´s. Narodil se 18. 11. 2011. Měl ještě tři další bratříčky. Jeho maminka je NOVEN´S DE MISHIMA – juniorská vítězka Světové výstavy v Dánsku  2010. A také získala titul BIS Junior na speciální výstavě Shib ve Švédsku v roce 2009. Jeho otec  Multi šampión MARA-SHIMAS KOKI´S KIME WAZA získal mnoho ocenění na různých výstavách Je šampiónem mnoha zemí (BE CH NL CH UCH LU INT UCH SE UCH DK KLA VDH CH PL UCH BĚLORUSKO UCH) a Pes roku 2007 v Holandsku. Mičiho jsme měli právo si vybrat jako první.  Děkujeme celé rodině Novén  za pomoc při výběru a možnosti přivézt si domu tak nádherného pejska. V lednu pak Pavel s naším vnukem Adamem Mičiho přivezli do Čech. První den trochu kňoural, ale velmi rychle se sžil s našimi fenkami. Od počátku byl velmi zvědavý, rychlý a věčně hladový. Také jsme s ním začali chodit na „cvičák“ na socializaci mezi ostatní psy. Dobře prospívá a máme z něho radost.

Výsledky jeho prvních pěti výstav v roce 2012 byly vynikající – na všech výstavách, kterých se zúčastnil, byl oceněn V1, CAJC, na všech byl oceněn titulem BOJ a na dvou vyhrál titul BOB. Stal se po třech výstavách Junior šampionem České republiky a také následně Shiba klubu. Výsledkem vyšetření od pana MVDr. Petráše: – levá stupeň o – bez luxace čéšky (patelly), pravá končetina – stupeň 2; dysplazie kyčelníhích kloubů, levá B a pravá A.

V březnu s ním pojedeme na klubovou výstavu Shiba klubu a na svod psů po kterém by již měl být převeden mezi chovné psy, protože vynikajícími výsledky výstav a změřením kohoutkové výšky splnil podmínky chovnosti.

1 komentář to “MICHIE (MIČI)”

  1. hello,
    we are interested for Michi as stud dog for our AIRI – Czech Champion and 3 x CACIB.

    Regards,

    Family Makino, Vienna

Odpovědět