Březost

Na jaře roku 2009 byla Hiki ve skvělé formě a vyzrálá na svá první štěnátka. Příroda vše zařídila a z „přátelské“ návštěvy v Brně u rodiny pana Lízala se Hiki vrátila březí. Naše „zdání“ bylo ověřeno i na ultrazvuku. Zpočátku byla unavená, polehávala, nabírala síly na svou budoucí roli. Začala vydatně vyjídat a celkově se připravovat na štěňátka. A my jsem začali hledat jména pro pejsky od písmene „A“. Porod jsme očekávali 25.6. 2009.

Porod

Hurá narodila se nám štěňátka.Tedy vrh A.
Již od rána dne 25.6. 2009 byla Hiki nervozní a bylo jasné, že dnes to přijde. Po celý den byl s Hiki její páníček. Hiki měla připravenou „porodnici“ kde vše začalo ve 12:13 se narodilo první štěnátko, poslední čtvrté se narodilo v 14:43. První ošetření štěnátek zvládla Hiki za pomoci svého páníčka. Poté se Hiki přesunula i se štěnátky do svého pelíšku a začala se o ně starat. Pro klid všech byla Hiki druhý den u pana doktora na prohlídce.

Štěňata

matka: Hiraka del Monte de Haya

otec: Banzai del Monte de Haya

  1. 12:13, fena, porodní hmotnost 223 g, ?zlatá/sezamová
  2. 12:33, pes, porodní hmotnost 195 g, černý
  3. 13:50, fena, porodní hmotnost 206 g, zlatá
  4. 14:43, fena, porodní hmotnost 225 g, ?zlatá/sezamová

Štěňátka krásně rostla a přibývala na váze. Přijel se na ně podívat i pan doktor. Jak jednotlivá štěňátka rostla se můžete dočíst u každého samostatně.

První dny života

Za chvíli už psí miminka mohla okukovat svět a opouštět maminku na první výpravy do světa. Do čtvrtého týdne byla krmena jen svojí maminkou.Ve čtvrtém týdnu života ochutnala svůj první příkrm.Ve druhém, čtvrtém a šestém týdnu byla odčervena. Dne 6.8.2009 byla naočkována. Dne 13.8.2010 načipována, ještě jednou prohlédnuta panem doktorem a už se začala stěhovat do svých nových domovů.
Celý vrh byl celou dobu pod dohledem veterinárního lékaře. Proběhla také veterinární prohlídka všech šibinek před jejich odchodem k novým páníčkům. Po této prohlídce již mohla opustit mámu a odešla do nových domovů, kromě Aimi, která zůstává u nás.
[nggallery id=15]